top of page

Yardım Merkezi

Tabanlıklar ve merak ettiklerinizle ilgili sorulara ulaşabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Ürünleriniz ve hizmetleriniz neden farklıdır?
  -Tüm tabanlıklar kişiye özel yapılır. -Tüm tabanlıklar üç boyutlu olarak sıfırdan modellenir. -Tüm tabanlıklar üretim kodları olarak dijital olarak arşivlenir. -Tabanlık üretilmeden önce kişiye mutlaka statik ve dinamik ölçüm yapılır. Ayrıca da bilek açıları ölçülür. -Analizlerde ileri derece bir deformasyon ya da ayak deformitesi ile beraber seyreden başka kusurlar varsa mutlaka uzman tavsiyesi istenir. -Tüm tabanlık hastalarımız ücretsiz olarak duruma bağlı olarak 3 ya da 6 ayda bir kontrol edilmektedir. -Tüm ölçümler baştan yapılır. Eski ölçümler ile karşılaştırılır. Hastanın seyri takip edilir. Eğer modifikasyon gerekirse ücretsiz yapılır.
 • Tabanlıkların garantisi ve ömrü ne kadardır?
  Tabanlıklarımızın garantisi 6 aydır. Ömrü ise kişinin kilosu, deformitesi ve akiflğine göre 6-12 ay arasındadır.
 • Tabanlıklar ayakkabı numarasını büyütür mü?
  Özel tabanlık ürünlerimiz ayakkabı numarasını büyütmez. Ağırlıkları 41-55 gr. arasında değişir. Her ayakkabı ile mükemmel uyum sağlar. Bir ayakkabıdan diğerine rahatça taşınabilirler.
 • Tam olarak verilen hizmet nedir?
  Öncelikle sağlık uzmanları tarafından taban ve ayak analizi yapılır. Kişinin ayak tipi belirlenir, kişiye uygun doğru tabanlık seçilir. Daha sonrasında %100 kişiye özel ortopedik tabanlık şekillendirilir.
 • Yürüme analizi nedir?
  Kısaca ayak tabanındaki basınç dağılımını detaylı olarak gösteren teste yürüme analizi denir. Yürüme platformunun zemininde, basınca duyarlı elektronik algılayıcılar bulunur. Özel bir yazılım ile de hem statik hem de dinamik olarak ayak tabanında oluşan basınç değişimleri bilgisayar programı yardımıyla monitörde detaylı olarak görülebilir. Bu basınç değişimleri de çeşitli renkler kullanılarak görsel olarak ifade edilir. Örneğin en yüksek basınç rengi kırmızı renktedir gibi.
 • Yürüme analizi ile neler tesbit edilebilir?
  -Her iki ayağın yük dağılımı, -Her iki ayağın yüzey genişlikleri, -Her iki ayak arasındaki asimetri, -Vücut ağırlık merkezi izdüşümünün geometrik pozisyonu, -Ayak eksenleri, -Yürüme döngüsünün normal olup olmadığı, -Vücut asimetrisine bağlı basma bozuklukları, Bu değerlendirmeler hem yürüyüş sırasında hem de sabit duruş sırasında ayrı ayrı değerlendirilebilir.
 • Neden yürüme analizi yapılmalıdır?
  -Yere basma ve yürüme bozuklukları, vücut asimetrileri erken teşhis edilebilir. -Yere basma bozuklukları sadece ayak kaynaklı değildir. Diz, kalça, omurga ve kas-sinir hastalıklarına bağlı da yürüme bozuklukları olabilir. Eğer böyle durumlar varsa bunların da ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. -Kişiye özel tabanlıkların hazırlanmasında kılavuzluk eder. -Ayak tabanındaki aşırı basınç noktaları belirlenerek giderilmeye çalışılır. -Tabanlık kullanımı sonrasında düzelmenin takibi tekrar testlerle yapılabilir. -Ayrıca 7 yaşından itibaren her yaşta yapılabilir.
 • Yaş sınırı var mı?
  Yaş sınırı yoktur. Ama 5-7 yaşından önce yürüme analizi yapmanın pek anlamı olmayabilir. Çünkü bu yaşa kadar tüm çocuklarda az çok düz tabanlık olabilir. Beş yaşından önce ''ekstrem durumlar hariç'', hiçbir çocuğa tabanlık veya özel ayakkabı verilmez. Yedi yaşından sonraki düz tabanlıklarda uygun tabanlığın yapılabilmesi için yürüme analizi kılavuz olarak kullanılır. Yere basma bozukluklarının kişiye özel tabanlık kullanımından sonra ne kadar fayda gördüğü yine bu analiz ile takip edilebilir.
 • Yere basma bozuklukları için önlem alınmazsa nelere yol açabilir?
  -Geçmeyen ayak ağrıları, -Postür bozuklukları, -Ayak deformiteleri, -Nasırlaşmalar, -Erken eklem kireçlenmeleri, -Yaşlılıkta yürüyememe. -Hayat kalitesinde düşüş.
bottom of page